0-3 Yaş Find İt! 6'lı Hikaye Kitap Seti

300 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo
%20 indirimli
657,00 TL
822,00 TL
Kazancınız
:
165,00 TL
 :   :   :    
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • 0-3 Yaş Find İt! 6'lı Hikaye Kitap Seti

  UYKU ZAMANI

  Bebekler ve çocuklar için geliştirilen bu kitaptaki bulmaca ve hikayeleri okurken çocuğunuza nesneleri bulmada yardımcı olun.
  Ayrıca bu kitapta çocuğunuza ilk defa gizli objeleri bulma deneyiminde anlamasını sağlayacak, size yol gösterecek ipuçlarını bulacaksınız.
  Siz okurken, bebeğiniz resimler ve kelimeler arasında bir bağlantı kurar. Bu onun okuma isteğini artıracaktır. Size bu kitabı etkin hale getirmenin bazı ipuçlarını vereceğiz.
  Konuşma: Bu hikayede, yavru ayı en sevdiği ayıcığını arıyor. Nerede olabileceği hakkında konuşabilirsiniz. Çocuğunuz en sevdiği veya yatarken oynadığı oyuncağını hiç kaybetti mi?
  Hikaye Okuma: Her bölümden sonra sol sayfadaki nesneleri sağ sayfada verilen görselin içerisinde bulup göstermesini isteyiniz. Bütün resimlerdeki küçük fareyi bulabildin mi?
  Öğrenmeyi Kalıcı Kılmak İçin: Hikayeyi bir sonraki okumanızda şu konuları konuşabilirsiniz:
  • Aile; küçük ayının ailesi kim? Senin ailen kim? diye sorabilirsiniz. Bir aile fotoğrafınızı çıkarıp kimler olduğunu sorabilirsiniz.
  • Oyuncaklar; resimdeki oyuncakların isimlerini söylemesini isteyiniz. Bu oyuncakların benzeri oyuncağı var mı? Getirmesini isteyebilirsiniz.
  • Uyku hazırlığı; örneğin yavru ayının uyumadan önce ailesi ile neler yaptığını sorabilirsiniz. Bunun yanında uyumadan önce sizin de neler yaptığınızı anlatmasını isteyebilirsiniz.
  • Örüntü; küçük ayının evindeki eşyaların, oyuncakların ya da kıyfetlerin örüntüsünü bulabilirsiniz. Kaç tane çizgili nesne var? Puantiyeli, çiçekli ya da ekoseli nesneleri sorabilirsiniz.
  • Renkler; kitaptaki farklı renkleri gösterebilirsiniz.
  • Boyutlar; resimlere bakın ve nelerin büyük veya küçük olduğu hakkında konuşun. Evinizdeki büyük ve küçük nesneler nelerdir?
  Kitabı yolculuğa çıktığınızda ya da akraba ziyaretlerinizde yanınıza alabilirsiniz. Bu çocuğunuza uyku vaktinin geldiğini hatırlatacak ve farklı ortamlarda rahat olmasını sağlayacak.
  Sayfa Sayısı: 14
  Yaş Grubu: 0 – 3

  MERAKLI BAYKUŞ TAŞITLARI KEŞFEDİYOR

  Çocuğunuzun günlük nesnelerin adlarını ve onları nasıl tanıyacağını öğrenmesine yardımcı olun. Yavru baykuşun macerasını anlatan hikayeli renkli ara-bul etkinlikleri, keşfetmeyi seven bebekler ve küçük çocuklar için geliştirilmiştir.
  Bu hikaye kitabı alanında uzman kişiler tarafından hazırlanarak sizlere ulaştırıldı.Hikaye ve bulmacaların karışımı çocuğunuzun merak ve hayal gücünün ortaya çıkmasında yardımcı olacaktır.
  Çocuğunuza hikaye okumak, onların resimlerle kelimeler arasında bağlantı kurmasını sağlayacaktır.
  Bu kitapla neler bulacaksınız?
  Yorum yapma: Bu kitapta, küçük baykuş doğum günü hediyesini arıyor. Hediye tekerleri olan bir şey. Ne olabileceği hakkında konuşabilirsiniz.
  Tekerlemeler: Tekerlemeyi çocuğunuza okuyunuz, daha sonra sol sayfadaki nesneleri sağ sayfada verilen görselin içerisinde bulup göstermesini isteyiniz.
  Öğrenmeyi Güçlendirme: Bir sonraki aşamada hikayeyi okuyun ve aşağıdakiler hakkında konuşun.
  • Boyut; hangi araba büyük ve hangisi küçük?
  • Hız; hangi araba hızlı ve hangisi yavaş?
  • Sayılar; her sayfadaki nesneleri birlikte sayın.
  • Görevler; taşıtların ne amaçla kullanıldığını söyleyin. Bazıları çöp toplar, bazıları yangın söndürür gibi.
  • Sesler; çocuğunuzun en sevdiği taşıtların nasıl ses çıkardığını taklit ediniz.
  Deneyim zamanı: Kitaptaki fikirleri kalıcı hale getirmek için, çevrenizde gördüğünüz kamyon, araba ya da tırları işaret edebilirsiniz. İtfaiye istasyonunu ziyaret edebilir, trene binebilir ya da taksi çağırabilirsiniz. Kitabı yeniden okuduğunuzda çocuğunuzun dışarıda gördüğü farklı taşıtları göstermesini isteyiniz.
  Sayfa Sayısı: 14
  Yaş Grubu:0 – 3

  KÜÇÜK CİVCİV ANNESİNİ ARIYOR

  Çocuğunuza nesnelerin isimlerini öğrenmesine ve onları tanımasına yardım edin. Küçük civcivin macerasını anlatan hikayeli ara-bul etkinlikleriyle çiftlikteki eşyaları ve yaşayan hayvanları keşfederken çok eğlenecek.
  Bu hikaye kitabı alanında uzman kişiler tarafından hazırlanarak sizlere ulaştırıldı.
  Hikaye ve bulmacaların karışımı çocuğunuzun merak ve hayal gücünün ortaya çıkmasında yardımcı olacaktır.
  Çocuğunuza hikaye okumak, onların resimlerle kelimeler arasında bağlantı kurmasını sağlayacaktır.
  Bu kitabı nasıl verimli kullanabilirsiniz?
  Konuşun: Bu hikayede küçük civciv annesini arıyor. Annesinin nerede olabileceği hakkında konuşun.
  Tekerleme: Tekerlemeleri okuyun. Daha sonra sol sayfadaki objeleri sağ taraftaki sayfada bulmasını isteyin. Çocuğunuz her sayfadaki anne tavuğu bulabildi mi?
  Öğrenmeyi güçlendirme: Hikayeyi bir dahaki okuduğunuzda çocuğunuzla aşağıdakiler hakkında konuşun.
  • Renkler hakkında çocuğunuza 'Kim sarı?”, 'Kırmızı olan nedir?” gibi sorular sorun.
  • Desenleri her sayfada bulup (halıdaki, ahırdaki, kedinin üzerindeki gibi) çocuğunuza sorabilirsiniz.
  • Neler büyüyor? Tarladaki ve göletteki bitkileri gösterin. Çiftlikte neler büyüyor olabilir?
  • Hayvanların seslerini çocuğunuzla birlikte her sayfada taklit edebilirsiniz.
  • Hareketlerle ilgili 'Kim zıplar?”, 'Kim uçar?”, 'Kim yüzer?” gibi sorular sorun.
  • Nesnelerin boyutlarıyla ilgili çocuğunuzla kimin büyük, kimin küçük, hangisinin kısa, hangisinin uzun olduğunu konuşun.
  • Dokularla ilgili hangisinin sert, hangisinin yumuşak, hangisinin kürke sahip ve hangisinin tüyleri olduğunu sorun.
  Bir gezi düzenleyin. Evcil hayvan barınağı ya da bir çiftliği ziyaret ederek bu kitaptaki bilgileri pekiştirebilirsiniz. Eve geldikten sonra, kitaba yeniden bakınız ve gördüğünüz şeyler hakkında konuşun. Daha iyi bir fikir sunmak gerekirse, bir sonraki gezinizde kitabı yanınıza alın.
  Sayfa Sayısı: 14
  Yaş Grubu: 0 – 3

  İLK KELİMELERİM

  Çocuğunuza günlük yaşamda karşısına çıkan objeler hakkında sorular sorarak yeni kelimeler öğrenmesine yardımcı olun. Daha sonra pencereleri kaldırın ve eğlenerek öğrenmeye devam edin. Bu kitap çocuğunuzun kelime dağarcığının gelişmesini, nesneleri tanımasını ve erken öğrenmeyi teşvik eder.
  Sayfa Sayısı: 14
  Yaş Grubu: 0 – 3

  SEVİMLİ KEDİ EVİNİ KEŞFEDİYOR

  Çocuğunuza bu kitaptaki canlı resimlerde geçen ev eşyalarını bulmasına yardım edin. Eğlenerek çocuğunuzun gelişimi ve öğrenmesini desteklediğinizde, onunla vakit geçirmek sizin de hoşunuza gidecektir.
  Sayfa Sayısı: 14
  Yaş Grubu: 0 – 3

  BU HAYVANLAR NEREDE YAŞAR?

  Çocuğunuza hayvanlar hakkında sorular sorarak onları tanımasına yardımcı olun. Daha sonra pencereleri kaldırın ve eğlenerek öğrenmeye devam edin. Bu kitap çocuğunuzun hayvanları tanımasını ve erken öğrenmeyi teşvik eder. Çocuğunuza bu kitaptaki resimlerde geçen hayvanları anlatın. Eğlenerek çocuğunuzun gelişimi ve öğrenmesini desteklediğinizde, onunla vakit geçirmek sizin de hoşunuza gidecektir.
  Sayfa Sayısı: 14
  Yaş Grubu: 0 – 3
  0-3 Yaş Find İt! 6

Benzer Ürünler

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.