Stokta Yok

Kulami Strateji Oyunu - Foxmind

Yayınevi: Foxmind
300 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo
Hızlı Mesaj 9 yaş üstü çocuklar için ardışık düşünme, plan yapma, strateji oluşturma, mantık yürütme ve problem çözme becerilerini geliştirebilecekleri bir strateji oyunudur.
%18 indirimli
369,00 TL
449,90 TL
Kazancınız
:
80,90 TL
 :   :   :    
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Kulami Strateji Oyunu

  9 yaş üstü çocuklar için ardışık düşünme, plan yapma, strateji oluşturma, mantık yürütme ve problem çözme becerilerini geliştirebilecekleri bir strateji oyunudur. Kulami akıl oyununun amacı oyun sonunda en çok puanı alan oyuncu olmaktır. Bunun için de her bir taşta kendi renginizden misketin daha fazla olması gerekir.

  Kulami, tablalarla hem her seferinde farklı şekiller oluşturularak hem de farklı puanlama sistemleri kullanılarak daha zevkli ve rekabetçi bir oyun haline getirilebilir. Örneğin oyun sonunda en büyük tabla içinde misketi bulunan kişi, eğer tablalar birleşik ise çıkarma işlemi ile artı bir puan kazanma hakkında sahip olur.

  İçindekiler: 17 adet ahşap oyun taşı, 28 adet siyah misket, 28 adet kırmızı misket
  Oyun Kurulumu

  Her iki oyuncuda öncelikle siyah-kırmızı misketlerden birini seçer. Sonra 17 adet ahşap oyun taşlarını birbirlerine bitişik şekilde aşağıdaki gibi bir tablo oluştururlar

  Kulami Strateji Oyunu Oyun Nasıl Oynanır?

  Oyuncular dönerli şekilde misketlerini boş deliklere yerleştirirler. İlk misket istenilen deliğe yerleştirilebilir. Daha sonra oyuncular misketlerini yerleştirirken aşağıdaki şu üç kurala uymaları gerekir.

  1.Misketler rakibin oynadığı misketin yatay ve dikey yönlerine yerleştirilmelidir.
  2.Rakibin misket yerleştirdiği taş üzerine ilk seferde misket yerleştirilemez.
  3.Oyuncu bir önceki elde misketini yerleştirdiği taş üzerine bir sonraki elde misketini yerleştiremez. İkinci elden itibaren misketini yerleştirebilir.
  Misketler arasında boşluk olmasında sıkıntı yoktur. Oyuncular kurallar dâhilinde istedikleri deliğe misket yerleştirebilirler.
  Oyun Nasıl Biter?
  Tüm misketler yerleştirildiğinde ya da yatay ve dikey olarak misket yerleştirilecek yer kalmadığında oyun biter.
  Puanlama
  Oyuncular taşları siyah-kırmızı misket fazlalığına göre alırlar. Aynı sayıda kırmızı ve siyah misketin olduğu taşlar alınmaz. Puanlar taşlardaki misket sayısına göre değil delik sayısına göre verilir. Örneğin 4 delikli bir taşın puanı da 4 olur.
  Farklı Oynama Şekilleri
  Oyun aynı şekilde oynanır fakat oyunculara bonus puanlar verilir. Oyun zorlaştırılmak ve daha keyifli hale getirilmek istenirse puanlama aşağıdaki şekilde yapılabilir.
  En Büyük Alan Bonusu:
  Oyun sonunda taşlar dağıtılmadan önce oyuncular kendi renginin en büyük alanını tanımlar. En büyük alan birbirine birleşik olan bilye sayısına bağlıdır. Oyuncular bilye sayılarının toplamına göre çıkarma işlemi yaparak bonus puan kazanırlar.
  Sıra Bonusu:
  Oyun sonunda taşlar dağıtılmadan önce oyuncular kendi renginin her hangi bir sıra oluşturup-oluşturmadığına bakarlar. 5 ve 5’ten fazla aynı sayıda ve aynı renkte bilyenin yatay ve dikey olarak birleşmesine sıra bonusu denir. Oyuncular bilye sayılarının toplamına göre çıkarma işlemi yaparak bonus puan kazanırlar.

  Kulami Strateji Oyununun almış olduğu ödüller :

  2014 Games Magazine Best New Abstract Strategy Game Winner
  2013 Mensa Select Winner
  2012 Spiel des Jahres Recommended

  NOT: 3 YAŞ ALTI ÇOCUKLAR İÇİN UYGUN DEĞİLDİR. BOĞULMA TEHLİKESİ VARDIR.
  Kulami Strateji Oyunu

Benzer Ürünler

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.