Abalone Awards 123

Yayınevi:
300 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo
Hızlı Mesaj Abalone Awards 123 dünyaca ünlü bir akıl ve strateji oyunudur. Abalone 6 köşeli plastik bir oyun zemini üzerinde oynanır. Abalone küre şeklindeki 14 beyaz ve 14 siyah taş ile oynanır. 
%25 indirimli
149,00 TL
199,00 TL
Kazancınız
:
50,00 TL
 :   :   :    
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Abalone dünyaca ünlü bir akıl ve strateji oyunudur. Abalone 6 köşeli plastik bir oyun zemini üzerinde oynanır. Abalone küre şeklindeki 14 beyaz ve 14 siyah taş ile oynanır. Abalone oyununda amaç rakibin 6 taşını oyun alanını n dışına atmaktır. Abalone oyunu sınırsız kombinasyona sahip bir zeka oyunudur. Oyuna her zaman siyah taşlara sahip oyuncu başlar. Oyun kuralları çok basittir ve oyun hemen öğrenilebilir. Akıloyunları sınıflarında, anaokullarında, yaz okullarında, kreşlerde ve evinizde oynayabileceğiniz eğlenceli bir strateji oyunudur.

  Abalone oyununun özellikleri


  Abalone altı köşeli ve altmış bir delikten oluşan bir yüzeyde, küre şeklinde olan 14 adet beyaz ve 14 adet siyah taşla oynanır. Mermer taşlarla yapılan sumo güreşi diye de özetleyebileceğimiz oyunda gaye rakibin altı taşını oyun alanının dışına atmaktır. Sınırsız kombinasyona sahip bir zeka oyunu olmasının yanında öğrenilmesi de çok kolaydır. Ayrıca mermer taşlar oyuncuları fizyolojik olarak da rahatlatır. Rakibin taşlarını iterken çıkan tık-tık-tık sesini müziksel bulanlar bile vardır.

  Abalone oyununun kuralları


  Hareket ettirme

  Oyunu her zaman siyahlar başlatır. Aşağıda görülen standart açılış dizilimidir. Beş taş arkada altı ortada 3 taş ise öndedir. Oyunda taşlar 3 şekilde hareket ettirilebilir:
  Tek bir taşı en yakınındaki bir deliğe
  İki veya 3 taşı çizgisel bir yöne
  İki veya 3 taşı kendilerinin yan taraflarına (taşlar aynı yönde hareket ettirilmelidir)
  Hamle yapılır iken taşlar bir delikten çok hareket ettirilemezler. Hamle sırasında her oyuncunun sadece bir adet(rakip oyuncunun taşını oyun alanının dışına itse dahi) hamle hakkı vardır.

  Rakip oyuncunun taşlarını ittirme (Sumito)

  Eğer aynı çizgi üstünde bir oyuncunun taşları öteki oyucunun taşları bitişikse ve rakip oyuncunun taşından bir ya da iki çok taşı varsa bu durumda taşı çok olan oyuncu rakibinin taşlarını bir deliği geçmemiş olacak şekilde itebilir; bu hamleye Sumito denir. Sumitonun olması için rakip oyuncunun taşlarının arkasında bir adet boş delik bulunması lazımdır. Sumito sadece çizgisel yönde olabilir yatay şekilde olmaz. 3 (üç) adet Sumito vardır:

  2-1 Sumito: Kendi 2 taşınızla rakibin bir taşını itersiniz

  3-1 Sumito: Kendi 3 taşınızla rakibin bir taşını itersiniz

  3-2 Sumito: Kendi 3 taşınızla rakibin 2 taşını itersiniz

  Eğer rakip çizgisel yönde 3 veya daha çok taş dizmişse bu taşları rakibin dizmiş olduğu yönde itemezsiniz. Abalone?de aynı anda en çok 3 taş hareket ettirilebilir.

  Oyunun videosu:

  Abalone Awards 123

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.